Ing. Jana Jaňourová

Ing. Jana Jaňourová

 
Kandidát č.: 12
Věk: 60
Politická příslušnost: Zelení
Navržen: Zelení
Povolání: Důchodkyně

Do politiky a do STRANY ZELENÝCH mě přivedla nespokojenost s citelným zhoršováním životního prostředí v posledních letech v Prostějově. Ubývání zeleně, neřešení kvality ovzduší, přibývání betonu a asfaltu namísto přibývání stromů, zeleně, zdevastované centrum města díky kauze Mantellan, neřešení parkování ve městě, neřešení hospodaření s dešťovou vodou a ignorace dalších opatření na zmírnění městských tepelných ostrovů (zelená parkoviště, světlé povrchy, propustné povrchy…).

Naštvalo mne zhoršování občanské vybavenosti. Zrušení koupaliště na stadionu, na jehož renovaci město zaplatilo studie přes veškeré sliby a ujišťování, že veřejnost o své oblíbené koupaliště nepřijde. Zbourání jezdeckých kasáren, na jejichž renovaci byl vypracován projekt. Machinace s jediným velkým městským sálem KasCentrem. Tyto a jiné události ve městě Prostějově mě přiměly k tomu, že jsem přestala doufat a čekat, že to někdo vyřeší.

Jakýkoliv záměr města má být zveřejněn k diskusi a prodiskutován s občany a odborníky. Není to pohodlné, ale je to demokratické a rozumné. Cílem je najít nejlepší řešení. Na jakékoliv úpravy veřejných prostor a budov má být vypsána architektonická soutěž. Město Prostějov si zaslouží nejlepší řešení.

Chci krásné zdravé město pro všechny, kde se bude všem dobře žít a dýchat. Chci, aby každý Prostějovan mohl říci: „Prostějov je město, kde se dobře žije.“