Ing. Petr Lysek

Ing. Petr Lysek

Kandidát č.: 5
Věk: 53
Politická příslušnost: Piráti
Navržen: Piráti
Povolání: Projektant

Pocházím z Beskyd, z Raškovic, vesnice pod Lysou Horou. Do Prostějova jsem se přiženil v roce 1988 a i když jsem měl problém přivyknout si na kraj v rovině a bez deště, nakonec se to podařilo. Jsem otec dvou, dnes již dospělých dětí, o kterých nemohu říci, že by mi nedělaly radost.

Narodil jsem se do rodiny, která většinu svého volného času věnovala sportu, přesněji řečeno volejbalu. Dá se říci, že jsem vyrůstal na volejbalových kurtech, oba rodiče volejbal nejen hráli, ale věnovali se i trénování mládeže. No a k tomu jsem miloval vždy hudbu a literaturu. Vystudoval jsem Vysokou školu báňskou v Ostravě, obor Tepelná technika a pracuji v soukromé projekční kanceláři, jejíž jsem současně společník. V roce 2013 jsem se stal členem Pirátů a od roku 2015 jsem současně zastupitel Statutárního města Prostějov.

V okamžiku, kdy se naše země otevřela světu a mohli jsme začít volně cestovat, nabyl jsem, dnes vím že mylně, pocitu, že je to samozřejmé a lidé si nabytou svobodu již nenechají vzít. Obavy o její budoucnost jsou současně hlavním důvodem mého angažmá v politice.
Jsem přesvědčen, že mohu přinést do lokální politiky především schopnost spolupráce a důraz na transparenci a otevřenost vůči veřejnosti. Rád bych se podílel na proměně Prostějova ze stávajícího poněkud ospalého města na město moderní a přitažlivé pro všechny generace.

Vím, že to nebude jednoduchý úkol. Věřím však, že pokud nám dají občané šanci, můžeme to společně dokázat. Jednat Na rovinu, otevřeně a poctivě.