Lukáš Kousal

Lukáš Kousal

 
Kandidát č.: 20
Věk: 23
Politická příslušnost: Nestraník
Navržen: TOP09
Povolání: Student, trenér, učitel plavání, hudebník

Je mi 23 let, původně narozený ve Vimperku, ale zbytek rodiny pochází z Prostějova a stejně tak cítím, že i já sem patřím. Stále ještě studuji na Fakultě tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci obor tělesná výchova a výchova ke zdraví. Od 16 let trénuji děti v plaveckém oddíle TJ Prostějov od těch nejmenších v přípravkách až po mladší žáky v přípravném závodním družstvě. Dále učím již třetím rokem v plavecké škole na ZŠ Dr. Horáka a na gymnáziu Jiřího Wolkera mám na starosti plavce ve sportovních třídách. Působím jako rozhodčí na Krajském svazu olomouckého a zlínského kraje Českého svazu plaveckých sportů. Již od mala jsem vyrůstal na táborech pořádaných našim kandidátem na primátora Alešem Matyáškem a v současné době je jakožto hlavní vedoucí pomáhám spolupořádat.

Důvodem, proč jsem se rozhodl kandidovat, je směr, jakým se současná politika města ubírá. Jelikož neustále pracuji s dětmi a jsem v kontaktu s rodiči, tak vidím a slyším, že pro kvalitní a řádnou budoucnost města je děláno buď velmi málo anebo krok zpět. Děti jsou naše budoucnost a my bychom měli zabezpečit, že jejich budoucnost bude alespoň trochu lepší, než je současnost, a to se ale podle mě nyní neděje. Přemýšlí se v řádů měsíců a pár let, ale už ne o tom, co bude po nás. Což je velká chyba, která se nám jednou vymstí. Žijme v současnosti, ale mysleme i na budoucnost! Rád bych, aby moje děti měly v tomto městě lepší podmínky pro kvalitní život, než mám nyní já. Nezůstaňme na tom, že i to málo, co se děje, stačí.

Proč mě volit? Rád naslouchám lidem a snažím se jejich problémy a potíže řešit, ať už u nejmenších nebo u těch starších. Jelikož pomáhat si je normální. A já bych rád pomohl tomuto městu a lidem, kteří zde žijí.