Mgr. Martin Hájek Ph.D.

Mgr. Martin Hájek Ph.D.

 
Kandidát č.: 3
Věk: 32
Politická příslušnost: Nestraník
Navržen: Zelení
Povolání: Historik, knihovník-katalogizátor, místopředseda Spolku za staré Vrahovice

Jsem historik, pracovník Vědecké knihovny v Olomouci, místopředseda Spolku za staré Vrahovice. Vystudoval jsem historii na Masarykově univerzitě v Brně a na Univerzitě Palackého v Olomouci. Během svého studia jsem se zúčastnil dvou zahraničních pobytů (Groningen a Brémy), krátce jsem také žil v Berlíně. Pracuji ve Vědecké knihovně v Olomouci, kde se věnuji věcnému popisu. Před 15 lety jsem spolu s přáteli založil Spolek za staré Vrahovice, ve kterém zastávám pozici místopředsedy. Spolek se věnuje zkoumání místní historie, ochraně přírody a propagaci Vrahovic. Mezi mé zájmy patří moderní a soudobé dějiny, četba, cestování a turistika.

Dlouhodobě jsem nespokojený s politikou města vůči okrajovým částem. Spolu se Spolkem oživujeme Vrahovice, vybudovali jsme např. arboretum, pořádáme výstavy a koncerty. Cítím ale, že to nestačí, že je zde třeba zásadnějších změn, a proto kandiduji do zastupitelstva, abych mohl k těmto změnám osobně přispět.

Volte mě, protože ve mně získáte v zastupitelstvu člověka, který bude k politice přistupovat jinak než současné osazenstvo. Jsem pracovitý, s voliči budu komunikovat, hájit jejich zájmy. Nejdu do politiky proto, abych pomáhal vlastnímu byznysu nebo zdejším oligarchům ke kšeftům, ale abych měnil Prostějov k lepšímu. Možná to zní příliš idealisticky, ale člověk, který chce něčeho reálně dosáhnout, musí mít ideály.