MUDr. Zdeněk Dokládal

MUDr. Zdeněk Dokládal

 
Kandidát č.: 16
Věk: 62
Politická příslušnost: TOP09
Navržen: TOP09
Povolání: Lékař, anesteziolog

Je mi 62 let, jsem ženatý, s manželkou Janou, která je inženýrka ekonomie, mám syna a dceru, dvě vnučky, vnuka a čekáme další vnouče. Od narození žiji v Prostějově.

Jsem lékař. Promoval jsem na Lékařské fakultě UP v Olomouci v roce 1981 a od té doby se věnuji anestesii a intenzivní medicíně. Do roku 1992 jsem pracoval na odděleních ARO v nemocnici Prostějov a ve Fakultní nemocnici v Olomouci. Od roku 1993 pracuji v nestátních zdravotnických zařízeních, kde se věnuji zejména jednodenní chirurgii a ambulanci pro léčbu chronické bolesti.

Ve volném čase se věnuji filmování. Rád čtu. Mým oblíbeným autorem je Bohumil Hrabal a Miloš Urban. Když mám o víkendu čas, vařím. Baví mne vedle hanácké zejména francouzská a maďarská kuchyně.

Do politiky jsem vstoupil v roce 1989, kdy jsem se stal jedním z mluvčích OF, za které jsem byl 4 roky členem městské rady v období 1990 -1994. Po uplynutí mandátu jsem již znovu nekandidoval a chtěl jsem se plně věnovat medicíně. V posledních několika letech začínám mít pocit, že je něco špatně. Podle uznávaných prognóz budou v budoucnu 2/3 lidí bydlet ve městech. Zjišťuji však, že počet obyvatel našeho města trvale klesá, ročně o 50 –150 lidí. Prostějov není pro občany atraktivní, více lidí umírá než se rodí a stále více obyvatel odchází. Svou kandidaturou a případným zvolením se chci pokusit společně s kolegy tomuto trendu čelit.