Petr Adamec

Petr Adamec

 
Kandidát č.: 24
Věk: 58
Politická příslušnost: Nestraník
Navržen: TOP09
Povolání: OSVČ, trenér, předseda sekce plavání ČSPS

Jmenuji se Petr Adamec a narodil jsem se v Prostějově v roce 1960. Jsem OSVČ. Mám středoškolské vzdělání a k tomu trenérské vzdělání ve sportovním odvětví plavání. V roce 1980 jsem se zúčastnil Olympijských her. Od skončení své sportovní aktivity v roce 1986 se stále věnuji výchově a sportovnímu tréninku dětí. Od roku 1982 jsem díky sportu žil na Slovensku a v roce 2001 jsem se vrátil do rodného města. I zde se snažím předat ze svých bohatých zkušenosti co nejvíce mladé generaci. Za svou kariéru jsem vychoval reprezentanty SR i ČR, kteří se účastnili evropských i světových soutěží. Od roku 2007 jsem také činovníkem v Českém svazu plaveckých sportů a momentálně jsem předsedou sekce plavání, která má na starosti 213 plaveckých klubů v ČR. Mimo to ještě pracuji v oblasti reklamy a marketingu.

Jelikož se věnuji mládeži a dennodenně se potýkám s problémy a strastmi naší mladé generace, a dost často vidím, jak nám místo zdravého životního stylu a sportování jen sedí u počítače (v lepším případě) anebo, co je horší, drogují. Co mě ale přimělo vstoupit do politiky je hlavně to, že ve své práci vidím, jak se podporují různé aktivity z peněz občanů, které by podporovány být neměly, hlavně ne na úkor našich spoluobčanů a dětí Prostějova. A jsou to aktivity nejen sportovní. Chtěl bych, aby bylo spravedlivé a transparentní rozdělování veřejných prostředků, aby radnice vycházela svými rozhodnutími maximálně vstříc občanům tak, aby se všem v Prostějově líbilo a pěkně žilo.

Mám nemalé zkušenosti s řešením problémů v oblasti sportu a fungování aktivit mládeže a chtěl bych pomoci k rozvoji zdravého života ve městě, a to nejen pro děti, ale i pro dospělé.