Petr Kapounek

Petr Kapounek

 
Kandidát č.: 2
Věk: 31
Politická příslušnost: Piráti
Navržen: Piráti
Povolání: Manažer, projektant, programátor

Vystudoval jsem střední průmyslovou školu elektrotechnickou v Olomouci se specializací na počítačové systémy. Od 18 let podnikám v telekomunikacích. Nyní se zabývám zejména projekcí a řízením projektů výstavby vysokorychlostních optických sítí. Odmala také programuji, zajímám se o veřejné dění a politiku. Do Pirátské strany jsem vstoupil krátce po založení v r. 2009 a od r. 2017 do června 2018 jsem předsedal krajskému sdružení Pirátů v Olomouckém kraji. Od r. 2014 jsem zastupitelem města Prostějova.

Mým hlavní motivem k účasti v politice je zděšení, jací lidé a jakým způsobem vládnou. V politice mi už mnoho let chybí věcná diskuze za použití argumentů, pokora, zájem o názor těch, kterých se opatření politiků dotýkají, a především vize. Vize svobodného světa, kde prosperita je založena na dobrých nápadech a spolupráci, a ne na tom, kdo si víc urve.

Do vedení města Prostějova chci přinést odbornost, věcnost a především posunout město do třetího tisíciletí. Je na čase začít využívat moderní technologie tak, aby občanům každý den usnadňovaly život ve městě i komunikaci s úřadem. Skončit musí politikaření, opovrhování názorovými oponenty i vliv kmotrů.