Romana Smékalová

Romana Smékalová

 
Kandidát č.: 11
Věk: 46
Politická příslušnost: Nestraník
Navržen: STAN
Povolání: účetní a daňová poradkyně

Je mi 46 let, jsem daňová poradkyně, certifikovaná účetní, vlastním účetní firmu. V současné době studuji vysokou školu – Akademii Sting v Brně, studijní program Hospodářská politika a správa. Jsem členkou spolku Chamurappi z.s., který působí v oblasti ochrany a podpory lidských práv a svobod, a nabízí podporu lidem, kteří byli konfrontováni s nespravedlností, na jejichž straně došlo k porušení práv a svobod.

Mám chovatelskou stanici hnědých trpasličích pudlů, od svých studentských let se věnuji vystavování, chovu psů a kynologickým sportům. Do mého života vždy patřil a patří také sport, především běh, jízda na kole, bruslích, turistika a lyžování.

Těžce snáším nespravedlnost, lež a jakékoliv další neférové jednání a dá se říct, že proti tomu v podstatě celý svůj život nějakým způsobem brojím. Mám ráda férové lidi, kterými se snažím obklopovat. Rozumím si s lidmi, kteří používají svůj vlastní selský rozum a kteří se stejně jako já nenechají strhnout k nekalému jednání pod vidinou rychlého zbohatnutí s minimálním vlastním přičiněním. S lidmi obecně dobře vycházím, umím lidem naslouchat, dokážu spolupracovat, dovedu uznat svoji chybu, avšak neustoupím, když jsem přesvědčena o tom, že mám pravdu, že dělám správnou věc.

Rozhodla jsem se vstoupit do politiky, protože už nedokážu jen nečinně přihlížet tomu, co se okolo nás děje a budu se snažit svým malým dílem, svou poctivou prací, aby se Prostějov stal městem, ve kterém se nám všem bude dobře žít.