Do voleb půjdou dvě opoziční uskupení

Do voleb půjdou dvě opoziční uskupení

V komunálních volbách, které proběhnou na podzim letošního roku, se budou o hlasy občanů města Prostějova ucházet hned dvě uskupení složené z představitelů aktivní konstruktivní opozice. Prvním je Změna pro Prostějov, která se z původně koaliční kandidátky dvou stran a nezávislých kandidátů proměnila na nezávislou politickou platformu. Druhým je pak koalice Pirátů, TOP 09 a Zelených, která půjde do voleb pod názvem „Na rovinu!“.

Cílem tohoto uspořádání bylo spojit opoziční síly tak, aby bylo možné dosáhnout skutečné změny ve vedení města. Zároveň jsme chtěli jednat na rovinu tak, aby výsledná spolupráce byla pro občany města co nejvíce srozumitelná. Proto se spojily politické strany, které k sobě mají v rámci celostátní politiky názorově blízko pod názvem, který jejich politický směr a hodnoty dobře popisuje – Na rovinu! Toto uskupení se může opřít o dvě parlamentní strany a sílu pěti současných zastupitelů. Nezávislá Změna pro Prostějov se naopak může názorově lišit v některých celostátních tématech, ale opírá se o dalších pět aktivních zastupitelů nestraníků a 4 roky pilně budovanou značku.

Oba tyto subjekty sdílí z většiny i pohled na řešení problémů města Prostějova, spolupracují v rámci stínové rady města a jsou připraveni po volbách společně převzít odpovědnost za správu našeho města. Téměř čtyři roky pro občany prospěšné spolupráce v opozici jsou toho dokladem.

Aleš Matyášek, TOP09/Na rovinu!
Honza Navrátil, Změna pro Prostějov

Sdílejte tento příspěvek!